XXX Niedziela Zwykła
26 października 2014 r
.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W sobotę, 1 listopada, ze względu na przypadające uroczystości nie można odprawiać Mszy św. wotywnych.

3. W najbliższą sobotę, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 13.00. Po procesji, ok. godz. 15.00. zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach. Uprzejmie informujemy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

4. 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – w naszym kościele Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja żałobna wewnątrz kościoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół i odmówić w nim Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa wg intencji Ojca świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

5. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

6. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

7. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

8. Caritas Polska do 31 października br. przeprowadza w parafiach Archidiecezji Warszawskiej zbiórkę darów dla ofiar wojny na Ukrainie. Zbiórką objęte są artykuły spożywcze trwałe, art. higieniczne i chemiczne, oraz nowa odzież i obuwie. Zachęcamy do przynoszenia darów do zakrystii i kancelarii, a w środę 29 października, w godz. 16.00 – 18.00, do siedziby parafialnego Caritas.

9. W niedzielę 9 listopada, na Mszy św. o godz. 11.30, nastąpi zakończenie Konkursu Różańcowego i rozdanie nagród dla dzieci i młodzieży biorących udział w konkursie.

10. Spotkanie dla młodzieży pragnącej rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się 30 października o godz. 19.00, w sali widowiskowej. Zapraszamy młodzież z trzeciej klasy gimnazjum i klasy pierwszej szkoły średniej.

11. Zapraszamy na spotkanie z rozważaniem słowa Bożego, w ramach Lectio Divina, które odbędzie się w sobotę, 8 listopada o godz. 19.00 w dzwonnicy.

12. Zapraszamy dzieci, które lubią i chcą śpiewać na próby Scholi, które odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10.00 w Kanonii.

13. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 28 października, święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
    - w sobotę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych,
    - w niedzielę, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

14. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 9150,- PLN na pomoc misjonarzom. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.