XXIX Niedziela Zwykła
19 października 2014 r
.

1. Dziś przypada Niedziela Misyjna, z tej okazji w sposób szczególny modlimy się za wszystkich świeckich i osoby duchowne, które poświęciły się głoszeniu Ewangelii. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby misji.

2. Nieszpory zostaną odprawione dziś o godz. 17.00, a po nabożeństwie, modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Dziś, Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje dla narzeczonych. Będą one trwały do piątku włącznie. Po Mszy św. o 18.00 przewidziana jest konferencja.
  4. W październiku zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie różańcowym. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

5. Spotkanie dla młodzieży pragnącej rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się 30 października o godzinie 19.00, w sali widowiskowej. Zapraszamy młodzież z trzeciej klasy gimnazjum i klasy pierwszej szkoły średniej.

6. Zapraszamy dzieci, które lubią i chcą śpiewać na próby Scholi, które odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10.00 w Kanonii.

7. 1 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 13.00. Po procesji zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

8. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

9. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

10. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 20 października wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana,
    - we wtorek, 21 października, wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa,
    - w środę, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Łukasz-Michał Arkuszewski, kawaler z parafii tutejszej
    Magdalena Kruczyk, panna, z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce
    – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.