XXVIII Niedziela Zwykła
12 października 2014 r
.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00, a po różańcu, modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś obchodzimy XIV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnianiem Pontyfikatu Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

3. Dziś o godz. 16.00 będziemy przeżywali dziękczynną Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Dostojnych Jubilatów serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i życzymy obfitości łask Bożych.
  4. W przyszłą niedzielę, 19 października, Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje dla narzeczonych. Będą one trwały od niedzieli do piątku włącznie. Po Mszy św. o godz. 18.00. przewidziana jest konferencja.

5. 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszechmogącemu Bogu polecamy wszystkich nauczycieli, prosząc o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne dary i łaski w ich codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

6. W październiku zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie różańcowym; przewidziane są nagrody.

7. Małżeństwa chcące pogłębić relację z Panem Bogiem i między sobą przez formację we wspólnocie Domowego Kościoła zapraszamy na spotkanie w piątek, 17 października o godz. 19.00 w saloniku w wieży.

8. Spotkanie dla młodzieży pragnącej rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się 30 października o godz. 19.00 w sali widowiskowej. Zapraszamy młodzież z trzeciej klasy gimnazjum i pierwszej szkoły średniej.

9. Zapraszamy dzieci które lubią i chcą śpiewać na próby Scholi, które odbywają się w każdą niedzielę, o godz. 10.00 w Kanonii.

10. Zapraszamy na spotkanie z rozważaniem słowa Bożego, w ramach Lectio Divina które odbędzie się w sobotę, 18 października o godz. 19.00 w dzwonnicy.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- poniedziałek, 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,
    - w środę, 15 października, wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i Doktora Kościoła,
    - w czwartek, 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
    - w piątek, 17 października, wspomnienie św. Ignacego antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
    - w sobotę, 18 października, święto św. Łukasza Ewangelisty.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

12. 12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Łukasz-Michał Arkuszewski, kawaler z parafii tutejszej
    Magdalena Kruczyk, panna, z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.