XXVII Niedziela Zwykła
5 października 2014 r
.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00, a po różańcu, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja Eucharystyczna. Będziemy również modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. Dzieci na wspólny różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17.30.

3. W październiku zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie różańcowym - przewidziane są nagrody.
  4. 4. W naszej parafii, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00, będzie sprawowana Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Najbliższa Msza św. wotywna o Duchu Świętym będzie sprawowana w poniedziałek, 6 października o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Bliższe informacje o tym szczególnym nabożeństwie znajdziemy w dzisiejszych Klimatach.

5. 5. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta odbędzie się w następną niedzielę, 12 października o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

6. Małżeństwa chcące pogłębić relację z Panem Bogiem i między sobą przez formację we wspólnocie Domowego Kościoła zapraszamy na spotkanie w piątek, 17 października o godz. 19.00 w saloniku w wieży.

7. Jak co roku rusza akcja „Szlachetna Paczka”. Organizatorzy poszukują woluntariuszy – osób powyżej osiemnastego roku życia. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.superw.pl.

8. Za tydzień, w niedzielę 12 października, będziemy obchodzili XIV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”.

9. Zapraszamy dzieci które lubią i chcą śpiewać na próby Scholi, które odbywają się w każdą niedzielę, o godz. 10.00 w Kanonii. Bliższe informacje u siostry Ludmiły.

10. 10. Dziękujemy chórowi parafialnemu i artystom stale współpracującym z parafią, a także naszym organistom, którzy czuwali nad całością projektu muzycznego podczas peregrynacji kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Zapraszamy na próby chóru parafialnego, które odbywają się we wtorki, o godz. 18.30 w Kanonii.

11. 11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 7 października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,
    - w czwartek, 9 października, wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.