XXV Niedziela Zwykła
21 września 2014 r
.

1. Nieszpory zostaną odprawione dziś o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Po nieszporach, o godz 17.20. w Kanonii, odbędzie się próba do śpiewu akatystu ku czci Matki Bożej.

3. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do nawiedzenia kopii cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Nauki rekolekcyjne, które nam pomogą w głębszym przeżyciu czasu nawiedzenia są głoszone dziś na każdej Mszy św. Kontynuowane będą w czwartek i piątek, 25 i 26 września br. na Mszy św. o godz. 17.00 i 18.30 oraz podczas Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. Rekolekcje prowadzi o. Marek Kowalski, którego bardzo serdecznie witamy w naszej parafii. Nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej odbędzie się w sobotę i niedzielę, 27 i 28 września br. Program nawiedzenia został podany w Klimatach i w specjalnie przygotowanym na tę uroczystość folderze. Oprawę muzyczną podczas nawiedzenia obrazu zapewni nasz chór parafialny oraz artyści którzy na stałe współpracują z naszą parafią. Opiekę nad oprawą muzyczną objęli państwo Natalia i Leszek Knyziak. Prosząc o obfite i dobre owoce nawiedzenia dla naszej wspólnoty parafialnej i każdego z nas, po każdej Mszy św. odmówimy dziesiątkę różańca.
  4. Uroczysta Msza św. w intencji Jubilatów, obchodzących rocznicę swojego ślubu zostanie odprawiona w niedzielę, 12 października br. o godz. 16.00.

5. Jak co roku rusza akcja „Szlachetna Paczka”. Organizatorzy poszukują wolontariuszy – osób powyżej osiemnastego roku życia. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.superw.pl.

6. 6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 23 września, wspomnienie św. Pio z Pietralciny,
    - w czwartek, 25 września, wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana,
    - w sobotę, 27 września, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Łukasz Luty, kawaler z parafii tutejszej
    Maria Osipacz, panna z parafii pw. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa w Warszawie

– zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.