XXIV Niedziela Zwykła
14 września 2014 r
.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 16.00.

3. 3. Pierwsze spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się o godz. 11.00. w kościele.
  4. 4. Zapraszamy na pierwsze spotkanie studium biblijnego pt.: „lectio divina”. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 20 września br., o godz.19.00. w saloniku-dzwonnicy.

5. Małżeństwa pragnące pogłębić relację z Panem Bogiem i między sobą zapraszamy na spotkanie Domowego Kościoła, w piątek 19 września br.,o godz.19.15. do dzwonnicy.

6. Nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii odbędzie się w dniach 27–28 września br. Prosząc o obfite i dobre owoce czasu łaski dla naszej wspólnoty parafialnej i każdego z nas, po każdej Mszy św. odmówimy dziesiątkę różańca.

7. Rekolekcje przed nawiedzeniem odbędą się w dniach 21, 25 i 26 września br. W niedzielę, 21 września nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. za wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00. W czwartek i piątek, 25 i 26 września nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszy św. o godz. 17.00. i 18.30. oraz podczas Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. W tych dniach druga Msza św. wieczorna będzie się rozpoczynać o godz. 18.30., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Rekolekcje poprowadzi o. Marek Kowalski, paulin.

8. Po przerwie wakacyjnej chór parafialny wznawia swoją działalność. Spotkania będą się odbywały w każdy wtorek, o godz. 18.30. (po Mszy św. o godz. 18.00.), w Kanonii. Zapraszamy wszystkich chętnych.

9. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta odbędzie się w niedzielę, 12 października o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

10. Jak co roku rusza akcja „Szlachetna Paczka”. Organizatorzy poszukują wolontariuszy – osób powyżej osiemnastego roku życia. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.superw.pl.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne: - w poniedziałek, 15 września, wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej, - we wtorek, 16 września, wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, - w środę, 17 września, wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa, - w czwartek, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, - w sobotę, 20 września, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana i Pawła Chong Hasang i towarzyszy. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
  12. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Łukasz Luty, kawaler z parafii tutejszej
    Maria Osipacz, panna z parafii pw. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa w Warszawie

– zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.