XXIII Niedziela Zwykła
7 września 2014 r
.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.30.

3. Zapraszamy wszystkich chętnych na próbę śpiewu Akatystu do Matki Bożej, która odbędzie się w dniu dzisiejszym, po nabożeństwie i procesji eucharystycznej – około godz. 17.30.

4. Uroczysta Msza św. w 331. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele w piątek, 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Romaniuk. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

5. Spotkanie scholi dziecięcej odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 września br. o godz. 10.00 w Kanonii.

6. Pierwsze spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 14 września br., o godz. 11.00 w kościele.

7. Zapraszamy na pierwsze spotkanie studium biblijnego pt.”Lectio divina”. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 20 września o godz.19.00 w saloniku-dzwonnicy.

8. Małżeństwa pragnące pogłębić relację z Panem Bogiem i między sobą zapraszamy na spotkanie Domowego Kościoła, w piątek 19 września o godz.19.15 do dzwonnicy.

9. Nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii odbędzie się w dniach 27–28 września br. Prosząc o obfite i dobre owoce czasu łaski dla naszej wspólnoty parafialnej i każdego z nas, po każdej Mszy św. odmówimy dziesiątkę różańca.

10. Rekolekcje przed nawiedzeniem odbędą się w dniach 21, 25 i 26 września br. W niedzielę, 21 września nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. za wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00. W czwartek i piątek, 25 i 26 września nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszy św. o godz. 17.00 i 18.30 oraz podczas Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. W tych dniach druga Msza św. wieczorna będzie się rozpoczynać o godz. 18.30, a nie jak zwykle o godz. 18.00. Rekolekcje poprowadzi o. Marek Kowalski, paulin.

11. Po przerwie wakacyjnej chór parafialny wznawia swoją działalność. Spotkania będą się odbywały w każdy wtorek, o godz. 18.30 (po Mszy św. o godz. 18.00), w Kanonii. Zapraszamy wszystkich chętnych.

12. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 8 września, święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny,
    - w sobotę, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Michał Mazur, kawaler
    Anna Grochulska, panna, oboje z parafii tutejszej

– - zapowiedź II

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.