XXII Niedziela Zwykła
31 sierpnia 2014 r
.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś witamy księdza Marka Dobrzenieckiego, który został skierowany do pracy w naszej parafii jako rezydent. Życzymy ks. Markowi błogosławieństwa Bożego w pełnieniu powierzonych mu obowiązków.

3. Podczas zbiórki na pomoc Kościołowi w Iraku zebraliśmy 5381 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać

4. Jutro przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny.

5. W poniedziałek, 1 września, Msza św. wotywna o Duchu Świętym o godz. 18.00.

6. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione wg następującego porządku:

- dla Szkoły Podstawowej nr 169 z Powsinka i innych szkół prywatnych mieszczących się na terenie parafii, we wtorek, 2 września, o godz. 9.00,
    - dla Szkoły Podstawowej nr 261 z Wilanowa również we wtorek 2 września, o godz. 10.00,
    - dla Gimnazjum nr 116 z Powsinka i Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Europejskiej w środę, 3 września, o godz. 9.00.

7. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się w następną niedzielę, 7 września, podczas Mszy św. o godz. 11.30.

8. Uroczysta Msza św. w 331. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele w piątek, 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Romaniuk. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

9. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w środę, po Mszy św. o godz. 18.00.

10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 4 września, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 5 września, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 6 września Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe

11. Kończą się wakacje. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w dni powszednie o godz. 17.30:

- w poniedziałek – nabożeństwo do św. Anny,
    - w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    - w czwartek – Koronka do Miłosierdzia Bożego,
    - w piątek – Adoracja Najśw. Sakramentu w godzinach od 12.30 do 17.00.

12. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 1 września, wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy,
    - w środę, 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Michał Mazur, kawaler
    Anna Grochulska, panna, oboje z parafii tutejszej

– - zapowiedź II

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.