XXI Niedziela Zwykła
24 sierpnia 2014 r
.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Podczas zbiórki na pomoc najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do szkoły zebraliśmy 4608 PLN. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy książki i przybory szkolne dla pięćdziesięciorga dzieci. Dokładny wykaz zakupionych przyborów został umieszczony w Klimatach. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

3. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się w niedzielę, 7 września, podczas Mszy św. o godz. 11.30.

4. 4. Uroczysta Msza św. w 331. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, w czwartek, 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Romaniuk. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

5. 5. Kończą się wakacje. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w dni powszednie o godz. 17.30:

- w poniedziałek – nabożeństwo do św. Anny,
    - w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    - w czwartek – Koronka do Miłosierdzia Bożego,
    - w piątek – Adoracja Najśw. Sakramentu w godzinach od 12.30 do 17.00.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej,
    - w środę, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki,
    - w czwartek, 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,
    - w piątek, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Maciej Karol Seliński, kawaler z parafii pw. Świętej Opatrzności Bożej w Warszawie
    Jadwiga Ryterska, panna z parafii tutejszej - zapowiedź II

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.