XVIII Niedziela Zwykła
3 sierpnia 2014 r
.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach0.

2. W środę, 6 sierpnia, w Święto Przemienienia Pańskiego, o godz. 19.00, zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie. Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii lub bezpośrednio przed nabożeństwem. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego w następną niedzielę, 10 sierpnia oraz w niedzielę 17 sierpnia, przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

4. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. Początek sierpnia to czas pielgrzymek. W dniu 5 sierpnia wyrusza Warszawska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Naszą duchową łączność z pielgrzymami wyrazimy odmawiając różaniec przez cały czas trwania pielgrzymki. Modlitwę różańcową odmawiać będziemy codziennie, po Mszy św. o godz. 17.00, chodząc wokół kościoła.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 4 sierpnia, Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya,
    - w środę, 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego,
    - w piątek, 8 sierpnia, Wspomnienie św. Dominika, Kapłana,
    - w sobotę, 9 sierpnia, Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Maciej Damian Ratyński, kawaler z parafii tutejszej
    Joanna Baran, panna z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie

Jarosław Daniel Wróbel, kawaler z parafii tutejszej
    Emilia Kowalska, panna z parafii pw. św. Szczepana w Skrzynnie

Michał Pawelec, kawaler z parafii tutejszej
    Małgorzata Bożek, panna z parafii pw. M. B. Anielskiej w Skolimowie

Bartosz Małż, kawaler z parafii pw. NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie
    Hanna Alina Łuzdowska, panna z parafii Tutejszej

Łukasz Karol Maliszewski, kawaler z parafii tutejszej
    Anna Stec, panna z parafii pw. M. B. Wspomożycielki Wiernych w Warszawie

Paweł Dawid Muszyński, kawaler z parafii pw. św. Bonifacego w Warszawie
    Julita Ewa Stokowiec, panna z parafii tutejszej

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Kazimierza Kozuba,
    - śp. Janinę Szymańską,
    - śp. Natalię Pęconek,
    - śp. Stanisława Elszta,
    - śp. Wojciecha Matera,
    - śp. Jadwigę Kaczmarek,
    - śp. Ludwika Jaworskiego,
    - śp. Teresę Dębińską.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.