XVII Niedziela Zwykła
27 lipca 2014 r
.
Uroczystość Patronalna Parafii

1. Dziś w naszym kościele obchodzimy uroczystość patronalną, z którą związana jest łaska odpustu. Odpust jest darowaniem przed Bogiem kary doczesnej za grzechy zgładzone już, co do winy, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca Chrystusa i świętych. Można go uzyskać dla siebie lub w intencji zmarłych pod zwykłymi warunkami, tzn.: jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjęliśmy lub przyjmiemy Komunię św. i odmówimy modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary. Główna Msza św. odpustowa wraz z procesją Eucharystyczną zostanie odprawiona przez jego
    Ekscelencję Ks. Biskupa Józefa Górzyńskiego o godz. 13.00.

2. Nieszpory z Uroczystości św. Anny, patronki naszej parafii zostaną odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach
  3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 29 lipca, Wspomnienie św. Marty.
    - w czwartek, 31 lipca, Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
    - w piątek, 1 sierpnia, Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

4. W piątek, 1 sierpnia, przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. w intencji żywych i zmarłych uczestników powstania zostanie odprawiona, o godz. 16.00. Po Mszy św., w uroczystej procesji, przejdziemy do kwatery grobów powstańczych na naszym cmentarzu, gdzie o godz. 17.00 – godzinie ”W”, o której rozpoczęło się powstanie – uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców.

5. W sobotę, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, pod następującymi warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek, 1 sierpnia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotę, 2 sierpnia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00, a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe.

7. Jak każdego roku, w Święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia o godz. 19.00, zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie. Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii lub bezpośrednio przed nabożeństwem. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła o godz. 18.30.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Bartłomiej Adam Kowalski, kawaler z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Warszawie
    Katarzyna Maria Szustkowska, panna z parafii tutejszej

Konrad Rogalski, kawaler z parafii pw. św. Aleksandra w Warszawie
    Monika Marta Karpińska, panna z parafii tutejszej

Dominik Piotr Nowak, kawaler z parafii pw. św. Ojca Pio w Warszawie
    Joanna Kulesza, panna z parafii pw. św. Ojca Pio w Warszawie

Tomasz Piotr Bar, kawaler z parafii tutejszej
    Anna Kucińska, panna z parafii pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie

Dariusz Porębski, kawaler z parafii tutejszej
    Monika Kędzior, panna z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie

Maciej Damian Ratyński, kawaler z parafii tutejszej
    Joanna Barab, panna z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie

Jarosław Daniel Wróbel, kawaler z parafii tutejszej
    Emilia Kowalska, panna z parafii pw. św. Szczepana w Skrzynnie

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.