XI Biedziela Zwykła
15 czerwca 2014 r
.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W dniu dzisiejszym gościmy polskiego misjonarza, pochodzącego z naszej parafii, który pełni posługę misyjną w Kamerunie. Na każdej Mszy św. będzie głosił kazania, a przed kościołem będzie prowadził zbiórkę na cele misyjne.

3. Dziś, na Mszach św. od godz. 8:30. do 20:00. usłyszymy grę na antycznym instrumencie sprzed 3 tys. lat, o nazwie DUDUK ORMIAŃSKI. Gra gościnnie pan Kamil Radzimowski, który jest jedynym grającym na tym instrumencie w Polsce. Przed kościołem będzie można nabyć płytę z muzyką tego artysty.

4. Uroczystość Bożego Ciała przypada w najbliższy czwartek, 19 czerwca. W tym dniu Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 13.00; i 18.00; a nabożeństwo czerwcowe zostanie oprawione o godz. 17:00. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową, następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Prosimy o udekorowanie okien domów i mieszkań a poszczególne wspólnoty parafialne o przygotowanie ołtarzy.

5. Od piątku do czwartku następnego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

6. Spotkanie dla bielanek i dzieci pragnących czynnie uczestniczyć w Procesji Bożego Ciała obędzie się we wtorek, 17 czerwca br., o godz. 17.00, przed Kościołem.

7. Odprawa dla Ministrantów i Lektorów przed uroczystością Bożego Ciała obędzie się w środę, 18 czerwca w Sali Widowiskowej, o godzinie 19.00.

8. Spotkanie mężczyzn ze Służby Liturgicznej, oraz wszystkich chętnych do pomocy podczas procesji Bożego Ciała obędzie się także w środę, 18 czerwca w Sali Widowiskowej o godzinie

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w wtorek, 17 czerwca, Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zakonnika,
    - w czwartek, 19 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało,
    - w sobotę, 21 czerwca, Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Michał Ośka, kawaler z parafii tutejszej
    Karolina Anna Piątek, panna z parafii pw. św. Mikołaja biskupa w Łomnej

Dominik Karol Gajowiak, kawaler z parafii tutejszej
    Magdalena Anna Wróbel, panna z parafii pw. Najczystszego Serca Maryi w Warszewie

Jacek Ostrowski, kawaler z parafii tutejszej
    Mariola Teresa Orkisiewicz, pana z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie

Sławomir Klaus, kawaler z parafii św. Mikołaja w Grójcu
    Magdalena Kielak, panna z parafii tutejszej,

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.