Niedziela Zesłania Ducha Świętego
8 czerwca 2014 r
.

1. Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź. W Zielone Świątki tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również Święto Ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców. Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii wielkanocnej.

2. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele sprawowane jest w dni powszednio po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele i święta o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie.

3. Dziś, ks. neoprezbiter Mateusz Jóźwik, który dwa lata temu odbywał w naszej parafii praktyki akolickie odprawi Mszę św. prymicyjną o godz. 10.00., a na Mszy św. o godz. 13.00. ks. proboszcz będzie obchodził swój srebrny jubileusz święceń kapłańskich.

4. Po Mszy św. o godz. 11.30., odbędzie się VI Rodzinny Piknik Parafialny. W programie dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi również Zespół Ludowy Powsinianie i Grupa Seniorów Wilanowskich, Kuźnia Artystyczna, Chór parafialny. Będziemy mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Izabeli Kopeć. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje: przejażdżkę kucykiem, zaprzęgiem konnym. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 19 czerwca. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową a następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

6. Zapraszamy dzieci chętne do udziału w uroczystej procesji podczas Bożego Ciała: dziewczynki jako Bielanki i chłopców do niesienia poduszek. Zgłoszenia przyjmują siostry katechetki.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 9 czerwca, Święto poświęcenia kościoła katedralnego,
    - we wtorek, 10 czerwca, Wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa,
    - w środę, 11 czerwca, Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła,
    - w czwartek, 12 czerwca, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
    - w piątek, 13 czerwca, Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła,
    - w sobotę, 14 czerwca, Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 19 czerwca. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Radosław Konrad Politowski, kawaler z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie
    Aleksandra Hanna Morowiec, panna z parafii tutejszej

– zapowiedź II.

Bartłomiej Adrian Jagiełło, kawaler z parafii pw. M.B. Królowej Aniołów w Warszawie
    Anna Barbara Drewniak, panna z parafii tutejszej

– zapowiedź II.

Michał Oska, kawaler z parafii tutejszej
    Karolina Anna Piątek, panna z parafii pw. św. Mikołaja biskupa w Łomnej

– zapowiedź I.

Dominik Karol Gajowiak, kawaler z parafii tutejszej
    Anna Wróbel, panna z parafii pw. Najśw. Serca Maryi w Warszawie

– zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.