Wniebowstąpienie Pańskie
1 czerwca 2014 r
.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele sprawowane jest w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele i święta o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie.

3. Dziś, po raz siódmy obchodzimy Święto Dziękczynienia. W tym roku jest ono połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za kanonizację papieża Jana Pawła II. O godzinie 12.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej Jego Eminencja Ks. Kar. Pietro Parolin. Po Mszy świętej Centrum Opatrzności Bożej zaprasza na piknik rodzinny. W tym dniu we wszystkich kościołach Archidiecezji zbierane będą ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

4. 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 5 czerwca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 6 czerwca, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 7 czerwca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe.

5. W następną w niedzielę, 8 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.30., odbędzie się VI Rodzinny Piknik Parafialny. W programie dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi również Zespół Ludowy Powsinianie i Grupa Seniorów Wilanowskich, Kuźnia Artystyczna, Chór parafialny. Będziemy mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Izabeli Kopeć.

Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje: przejażdżkę kucykiem, zaprzęgiem konnym. Catering zapewnia dobre jedzenie z grila. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W sobotę poprzedzającą tę uroczystość, 7 czerwca, Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wigilijne czuwanie modlitewne przygotowujące do tego wydarzenia. Początek czuwania o godzinie 20.00.

7. W przyszłą niedzielę, ks. neoprezbiter Mateusz Jóźwik, który dwa lata temu odbywał w naszej parafii praktyki akolickie, odprawi Mszę św. prymicyjną o godz. 10.00., a na Mszy św. o godz. 13.00. ks. proboszcz będzie obchodził swój srebrny jubileusz święceń kapłańskich..

8. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 19 czerwca. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

9. Zapraszamy chętne dzieci do udziału w uroczystej procesji podczas Bożego Ciała: dziewczynki jako Bielanki i chłopców do niesienia poduszek. Zgłoszenia przyjmują siostry katechetki.
  10. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 3 czerwca, Wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy,
    - w czwartek, 5 czerwca, Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Michał Wachulak, kawaler z parafii tutejszej
    Karolina Walasik, panna z parafii pw. M.B. Różańcowej w Piasecznie

Piotr Kacper Wyszomirski, kawaler z parafii tutejszej
    Aleksandra Zagożdżon, panna z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach

Rafał Artur Piasecki, kawaler z parafii tutejszej
    Paulina Aneta Włodarczyk, panna z parafii pw. św. Józefa w Pruszkowie

Radosław Konrad Politowski, kawaler z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
    Aleksandra Hanna Morowiec, panna z parafii tutejszej

Bartłomiej Adrian Jagiełło, kawaler z parafii pw. M.B. Królowej Aniołów w Warszawie
    Anna Beata Drewniak, panna z parafii tutejszej

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

12. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Władysława Nowosielskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.