V Niedziela Wielkanocna
18 maja 2014 r
.

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Zachęcamy również do modlitwy i śpiewu Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach.

2. W najbliższy wtorek, 20 maja o godz. 18.30., zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu u zbiegu ulic Sytej i Trójpolowej.

3. Dziś na Mszach św. o godz. 11.00. i 13.00. dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. Życzymy im, oraz ich rodzicom, aby pełny udział w Eucharystii przyniósł obfite owoce łaski Bożej w życiu codziennym. W „białym tygodniu” zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. i na Mszę św. o godz. 18.00.

4. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 8535 PLN na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W następną niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.30., grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Życzymy im, oraz ich rodzicom, aby udział w Eucharystii przyniósł obfite owoce łaski Bożej.

6. We wtorek, 20 maja, ks. proboszcz będzie obchodził jubileusz 25 lecia święceń kapłańskich. Mszę św. jubileuszową pod przewodnictwem Jego Eminencji Ks. Kard. Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego ks. proboszcz wraz z innymi jubilatami odprawi w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00. Mszę św. jubileuszową w parafii odprawi w niedzielę, 8 czerwca br. o godz. 13.00.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Kosma Piotr Szostak, kawaler z parafii tutejszej
    Anna Katarzyna Karwecka, panna z parafii pw. św. Wojciecha w Białej Rawskiej.

– zapowiedź II.

Krzysztof Rześniowiecki, kawaler z parafii tutejszej
    Anna Maria Matusiak, panna z parafii tutejszej

- zapowiedź II.

Krzysztof Wojciech Żegnałek, kawaler z parafii tutejszej
    Monika Adrianna Wyszogrodzka, panna z parafii pw M.B. z Lourdes w Warszawie.

– zapowiedź I.

Konrad Adam Pyszyński, kawaler z parafii pw. św. Łukasz w Warszawie Tarchominie
    Katarzyna Gąsowska, panna z parafii tutejszej

- zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.