III Niedziela Wielkanocna
4 maja 2014 r
.

1. Dziś, przypada I niedziela miesiąca, nabożeństwo majowe wraz z modlitwą przebłagalno-dziękczynną i procesją zostaną odprawione o godz. 17.00. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo majowe, w dni powszednie, odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00., a w niedzielę i święta o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży.

Zachęcamy również, aby zgodnie z naszą tradycją gromadzić się przy nich na modlitwę i śpiewanie Litanii Loretańskiej. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. W najbliższy wtorek, 6 maja o godz. 18.30. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na Powsinku nad jeziorkiem.

3. Za dwa tygodnie, w sobotę 17 maja, w sali teatralnej Kolegiaty Wilanowskiej odbędzie się całodniowa konferencja „Biblia o finansach” poświęcona tematyce zarządzania finansami po Bożemu. Patronat honorowy nad konferencją objął Jego Eminencja Ks. Kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski. Informacje dotyczące zapisów są zamieszczone na plakacie w gablocie przed kościołem.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 6 maja, Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
    - w czwartek, 8 maja, Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski.
    - w sobotę, 10 maja, Uroczystość Najśw. Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki stolicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 1 maja, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. a po Mszy św. nabożeństwo majowe i koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 2 maja, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotę, 3 maja, ze względu na przypadającą uroczystość nie można odprawiać Mszy św. wotywnej o Niepokalanym Sercu NMP. Po Mszy o godz. 7.00. zostanie odprawione Nabożeństwo Różańcowe.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne: - w poniedziałek, 28 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

- we wtorek, 29 kwietnia, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.
    - w piątek, 29 kwietnia, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła.
    - w sobotę. 3 maja, uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Adam Mariusz Hałasiński, kawaler z parafii tutejszej
    Magdalena Wzloszczyk, panna z parafii pw. św. Kazimierza w Warszawie

– zapowiedź II.

Łukasz Paweł Trzewik, kawaler z parafii pw. Posłania uczniów Pańskich w Warszawie
    Angelika Trzewik, panna z parafii tutejszej

– zapowiedź II.

Marcin Robert Grądziel, kawaler z parafii tutejszej
    Dominika Anna Filutowska, panna z parafii pw. MB Różańcowej w Piasecznie.

– zapowiedź I.

Marcin Sebastian Szlendal, kawaler z parafii tutejszej
    Aneta Madeja, panna z parafii tutejszej

– zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Wojciecha Mariana Fijałkowskiego
    - śp. Kazimierza Perka
    - śp. Marię Jolantę Chorzecką
    - śp. Barbarę Teresę Piórecką
    - śp. Włodzimierza Zbigniewa Krygiera

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen