III NIEDZIELA ZWYKŁA
26 stycznia 2014 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie będziemy się modlić za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym tygodniu, 1 lutego, przypada I sobota miesiąca.
    Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00, a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.

3. Zakończył się kurs finansowy trwający w naszej parafii od października 2013 r.
    Informacja na temat zakresu i przebiegu kursu oraz planowanych w naszej parafii wydarzeń związanych z edukacją finansową po Bożemu została zamieszczona w „Klimatach” i na stronie internetowej parafii.
    Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

4. Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2013 r. zostanie odprawiona w święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – w niedzielę, 2 lutego, o godz. 16.00.
    Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodziny do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę świec od chrztu oraz zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej imion dzieci, w intencji których będziemy się modlić.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 27 stycznia – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;
    - we wtorek, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła;
    - w piątek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    - Sławomir Paweł Trzewik, kawaler z parafii tutejszej,
    i Magdalena Suchodolska, panna z parafii pw. św. Józefa w Józefosławiu – zapowiedź I.
    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

7. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

- poniedziałek, 27 stycznia – ul. Kosiarzy, od 7 do 33 (numery nieparzyste) i nr 35 kl. I i II;
    - wtorek, 28 stycznia – ul. Kosiarzy, nr 35 kl. III i IV i nr 37 oraz strona parzysta;
    - środa, 29 stycznia – ul. Królewicza Jakuba, od 2 do 48A (numery parzyste);
    - czwartek, 30 stycznia – ul. Królewicza Jakuba, od 50 od 88 (numery parzyste);
    - piątek, 31 stycznia – ul. Królewicza Jakuba, od 1 do 17 (numery nieparzyste)
    oraz od 19A do 79A (numery nieparzyste);
    - sobota, 1 lutego – ul. Królewicza Jakuba, od 81 do 105 (numery nieparzyste),
    ul. Goplańska, ul. Lentza – od 5 do 19 (numery nieparzyste) i od 2B do 12 (numery parzyste).

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę – o godz. 14.00.
    Za ofiary złożone podczas kolędy składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
    Zostaną one przeznaczone na kontynuację remontu kościoła i wieczernika.