20 kwietnia 2014 r
.

1. Kościół przeżywa dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to największe święto kościelne. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w liturgii Triduum Paschalnego i przyczynili się do jej pobożnego przeżycia.

2. Rozpoczęliśmy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 17.00, po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W dni powszednie aż do następnej niedzieli Koronkę do Miłosierdzia Bożego będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 17.00.

3. Po rezurekcji zapraszamy na tradycyjny posiłek, przygotowany przez Akcję Katolicką.

4. Msze św. w dniu dzisiejszym sprawowane będą jeszcze o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i o godz. 20.00.

5. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

6. W piątek, zgodnie z kan. 1251 KPK nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

7. W następną niedzielę, 27 kwietnia br., w dzień kanonizacji Ojca świętego Jana Pawła II, na Mszy św. o godz. 18.00. przedstawicielom różnych środowisk naszej parafii zostanie przekazana „Iskierka Miłosierdzia”. Płomień ognia, który z Łagiewnik przekazywany jest do wszystkich parafii w Polsce. W tym szczególnym dniu chcemy w sposób symboliczny odpowiedzieć na wezwanie, które skierował do nas Jan Paweł II podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sierpniu 2002 r., abyśmy rozniecali iskry Bożej łaski i przekazywali światu ogień miłosierdzia.