6 kwietnia 2014 r
.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjum i młodzieży licealnej przeprowadzone będą w nadchodzący poniedziałek, wtorek i środę. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które będą trwały do środy 9 kwietnia br. Rekolekcje prowadzi o Władysław Bodziony, redemptorysta, którego serdecznie witamy w naszej parafii.

4. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę na naukę śpiewu zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali do Kanonii. Ciemna Jutrznia jest modlitwą brewiarzową o specjalnej, dostosowanej do dni Triduum, treści. Jest to nasz wyraz czuwania z Chrystusem, szukaniem Go. Nasze czuwanie, szukanie Boga, jest zarazem oczekiwaniem Jego zmartwychwstania.

5. W Niedzielę Palmową u naszych ministrantów będzie można nabyć plamy i zaopatrzyć się w wodę święconą, wspierając w ten sposób fundusz ministrancki. Ofiary zebrane w tym roku będą przeznaczone na wyjazd ministrantów na wycieczkę w Pieniny.

6. W następną niedzielę organizujemy zbiórkę ofiar, które zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z naszej parafii.

7. W czwartek, 10 kwietnia br., w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00. planowane jest piąte spotkanie z cyklu: Poznaj rozwiązania Boże na różne sytuacje życiowe. W ramach spotkania będzie wyświetlony film pt. „Proroctwo Jeremiasza”, a po filmie zostanie omówiony temat: Jak odróżniać dobre rady od złych? Plan spotkań znajduje się w gablocie

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Marek Łukasz Dybowski, kawaler z par. tutejszej
    i
    Alexandra AnnaHoloyda, panna z par. pw. św. Najśw. Serca Pana Jezusa w Warszawie

Marcin Juliusz Kamiński, kawaler z par. pw. Wniebowzięcia NMP w Warszawie
    i
    Małgorzata Sałkowska, panna z par. tutejszej

Jerzy Sztuc, kawaler z parafii pw. NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie - Tarchominie
    i
    Katarzyna Żarnecka, panna z parafii tutejszej

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.