II NIEDZIELA ZWYKŁA
19 stycznia 2014 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00.
    Następnie będziemy się modlić za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś, po Mszy św. o godz. 11.30, zapraszamy do sali widowiskowej na przedstawienie jasełkowe.
    Wystąpią w nim dzieci i dorośli z parafii pw. św. Jana Kantego w Warszawie.

3. W najbliższy czwartek, 23 stycznia, przypada 1. rocznica śmierci ks. kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski.
    W tym dniu Jego Eminencja ks. kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy św. w intencji śp. ks. prymasa, która zostanie odprawiona w archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00.
    W naszym kościele Msza św. w tej intencji zostanie odprawiona w następną niedzielę, 26 stycznia, o godz. 8.30.

4. W ubiegłą sobotę rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia br.
    Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.

5. We wtorek i środę obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka.
    W tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o naszych dziadkach, okazując im wdzięczność i polecając ich opiece Matki Bożej i św. Anny, naszej patronki.

6. Salonik Wilanowski zaprasza wszystkich chętnych parafian do udziału w corocznej wystawie prac
    artystycznych i rękodzielniczych. Podpisane prace, koniecznie z podanym numerem telefonu do twórcy, można przynosić do dzwonnicy w niedziele, do końca stycznia.

7. Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2013 r. zostanie odprawiona w święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, w niedzielę, 2 lutego, o godz. 16.00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodziny do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę świec od chrztu oraz zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej imion dzieci, w intencji których będziemy się modlić.

8. Do końca stycznia można zgłaszać swój udział w parafialnej pielgrzymce na uroczystości kanonizacyjne bł. Jana Pawła II w Rzymie.
    Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 24 kwietnia – 2 maja 2014 br. W programie, poza Rzymem, przewidziane jest również m.in. nawiedzenie sanktuariów w Manopello, Lanciano, Loretto i Asyżu. Koszt pielgrzymki to 1480 zł.
    Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Przy zgłoszeniu należy wpłacić zaliczkę w wysokości 450 PLN.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - we wtorek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
    - w piątek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
    - w sobotę, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym

10. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:
  11. - poniedziałek, 20 stycznia – ul. Kostki Potockiego (strona parzysta), ul. Przedatki oraz pałac wilanowski;
    - wtorek, 21 stycznia – ul. Urodzajna (strona nieparzysta);
    - środa, 22 stycznia – ul. Urodzajna (strona parzysta) oraz ul. Rumiana, od 2 do 20A (numery parzyste);
    - czwartek, 23 stycznia – ul. Rumiana, od 1 do 51A (numery nieparzyste);
    - piątek, 24 stycznia – ul. Rumiana, od 22 do 50 (numery parzyste) oraz od 55 do 85 (numery nieparzyste);
    - sobota, 25 stycznia – ul. Rumiana, od 87 do 111 (numery nieparzyste) oraz od 52 od 124 (numery parzyste).

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 14.00. Za ofiary złożone podczas kolędy składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Zostaną one przeznaczone na kontynuację remontu kościoła i wieczernika.