ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 29 grudnia 2013 r.

1. Dziś obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
    Nieszpory odprawimy o godz. 17.00, a następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W ostatnim dniu roku w naszym kościele sprawowana jest Msza św. za zmarłych z naszej parafii oraz za wszystkich pogrzebanych na cmentarzu wilanowskim w minionych dwunastu miesiącach.
    Imiona zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii.

3. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego zostanie odprawiona o godz. 18.00, a bezpośrednio po niej nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

4. W Nowy Rok przeżywać będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
    Msze św. sprawowane będą o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.
    W tym dniu przeżywać również będziemy Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
    W Nowy Rok za pobożne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego możemy zyskać odpust zupełny, wypełniając pozostałe warunki odpustu.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    W czwartek, 2 stycznia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 3 stycznia, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa sprawowana będzie o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    W sobotę, 4 stycznia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00, a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.

6. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - we wtorek, 31 grudnia – wspomnienie św. Sylwestra, papieża;
    - w środę, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki;
    - w czwartek, 2 stycznia – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy w czasie Adwentu i świąt Bożego Narodzenia korzystali z posługi duszpasterskiej w kolegiacie wilanowskiej, za liczny udział w rekolekcjach, roratach i sakramencie pojednania. Szczególne podziękowanie kierujemy do rodzin: państwa Rawskich, Czajkowskich i Grądzielów, które w tym roku przygotowały szopkę betlejemską w naszej świątyni.

8. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę na uroczystości kanonizacyjne bł. Jana Pawła II w Rzymie.
    Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 24 kwietnia – 2 maja 2014 r.
    W programie wyjazdu, poza Rzymem, przewidziane jest również m.in. nawiedzenie sanktuariów w Manopello, Lanciano, Loretto i Asyżu. Koszt pielgrzymki to 1480 zł.
    Zapisy przyjmowane są w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej do końca grudnia.
    Przy zgłoszeniu należy wpłacić zaliczkę w wysokości 450 PLN.

9. Po przerwie świątecznej kontynuujemy wizytę duszpasterską.
    W najbliższym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:
    - czwartek, 2 stycznia – ul. Husarii (strona nieparzysta);
    - sobota, 4 stycznia – ul. Husarii (strona parzysta).
    Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 14.00.
    Za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
    Zostaną one przeznaczone na remont kościoła i wieczernika.