IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2013 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nich będziemy się modlić za zmarłych
    polecanych w wypominkach rocznych.

2. 24 grudnia Msza św. będzie odprawiana w naszym kościele jedynie o godz. 7.00 rano.
    Wszystkich parafian zapraszamy na pasterkę o północy.
    Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu w Wigilię i prosimy o urządzenie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej.

3. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Msze św. sprawowane będą o następujących godzinach: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 20.00.
    W drugi dzień świąt, 26 grudnia, Msze św. sprawowane będą o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

4. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę na uroczystości kanonizacyjne bł. Jana Pawła II w Rzymie.
    Pielgrzymka odbędzie się w terminie 24 kwietnia – 2 maja 2014 r.
    W programie wyjazdu, oprócz Rzymu, przewidziane jest również m.in. nawiedzenie sanktuariów w Manopello, Lanciano, Loretto i Asyżu. Koszt pielgrzymki to 1480 zł.
    Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej do końca grudnia.
    Przy zgłoszeniu należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wysokości 450 PLN.

5. Przed kościołem można nabyć opłatki, sianko i świece Caritas na stół wigilijny.

6. W ostatnim dniu roku w naszym kościele odprawiana jest tradycyjnie Msza św. za zmarłych z naszej parafii, a także za wszystkich pochowanych na naszym cmentarzu w minionych dwunastu miesiącach.
    W tym roku Mszę św. za naszych zmarłych sprawować będziemy we wtorek, 31 grudnia, o godz. 18.00.
    Intencje przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy za szeroki odzew na naszą prośbę o udzielenie pomocy rodzinie wielodzietnej,
    znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Potrzebne urządzenia zostały już przekazane, a środki finansowe zgromadzone przy tej okazji będą sukcesywnie przekazywane na jej bieżące potrzeby.

8. Taca z drugiego dnia świąt przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

9. Ze względu na rozpoczynający się czas świąt Bożego Narodzenia wizyta duszpasterska będzie kontynuowana
    w nowym roku. Program kolędy został umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    - Michał Sergiusz Ferens, kawaler z parafii tutejszej,
    i Katarzyna Julia Zaczek, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.
    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.