III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2013 r.

1. Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna dni kwartalne modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
    W tych czasie w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem.

2. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Adam Jabłoński podczas każdej dzisiejszej Mszy św., za wyjątkiem tej o godz. 7.00, oraz jutro, 16 grudnia, i pojutrze, 17 grudnia: na Mszach św.
    o godz. 17.00. i 18.30.
    W dni powszednie rekolekcji wieczorna Msza św. rozpocznie się o godz. 18.30, a nie jak zwykle o 18.00.
    W czasie rekolekcji można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

3. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nich będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 2738 PLN na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę na uroczystości kanonizacyjne bł. Jana Pawła II w Rzymie.
    Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 24 kwietnia – 2 maja 2014 r.
    W programie wyjazdu, oprócz Rzymu, znajduje się również m.in. nawiedzenie sanktuariów w Manopello, Lanciano, Loretto i Asyżu. Koszt pielgrzymki to 1480 zł.
    Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej do końca grudnia.
    Przy zgłoszeniu należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wysokości 450 PLN.

6. Od 17 do 19 grudnia br. w naszej parafii będzie zbierana makulatura, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę studni w Sudanie.
    Makulaturę będzie można składać do podstawionego w tym celu kontenera, który stanie przy kanonii.
    Akcja ta prowadzona jest od kilkunastu miesięcy w parafiach całej Polski.

7. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Msze św. sprawowane będą o następujących godzinach: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 20.00.
    W drugi dzień świąt, 26 grudnia, Msze św. sprawowane będą o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
    Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

8. Przed kościołem można nabyć opłatki, sianko i świece Caritas na stół wigilijny.

9. Caritas parafialny zwraca się z prośbą o pomoc dla rodziny wielodzietnej, 8-osobowej. Pilnie potrzebna jest lodówka oraz pralka „Frania”. Rodzina zajmuje lokal pozbawiony bieżącej wody i wszelkich wygód.

10. W dniach od 16 do 18 grudnia br., w godzinach 8.00 – 10:00, Przychodnia Specjalistyczna Eskulap przy
    Al. Wilanowskiej 9 lok. U1/2 organizuje akcję bezpłatnego pomiaru cukru i ciśnienia tętniczego krwi.
    Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne pod numerem: 22-407-60-77
    lub 502-660-777.

11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    - Sami-Daniel Guetat, kawaler z parafii tutejszej,
    i Karolina Leokadia Kenig, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;
    - Michał Sergiusz Ferens, kawaler z parafii tutejszej,
    i Katarzyna Julia Zaczek , panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.
    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

12. Rozpoczynamy wizyty duszpasterskie.
    W dniach od 18 do 21 grudnia odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:
    - środa, 18 grudnia – ul. Wiertnicza, od 19 do 111 (numery nieparzyste);
    - czwartek, 19 grudnia – ul. Wiertnicza, od 115 do 169 (numery nieparzyste), i od 26 do 98 (numery parzyste);
    - piątek, 20 grudnia – ul. Wiertnicza, od 102 do 162 (numery parzyste),
    oraz ul. Chorągwi Pancernej, od 3 do 57 (numery nieparzyste);
    - sobota, 21 grudnia – ul. Chorągwi Pancernej, strona parzysta i od 61 do 83 (numery nieparzyste),
    a także cała ul. Ostra.
    Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 14.00.
    Za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
    Zostaną one przeznaczone na remont wieczernika i dalsze prace remontowe w kościele.