II Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2013 r.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca rozpocznie się o godz. 16.00.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się
    po Mszy św. o godz. 11.30. Wtedy to zostaną poświęcone i wręczone dzieciom medaliki.

4. Rozpoczynamy rekolekcje ewangelizacyjne, które poprowadzi nasz wikariusz – ks. Marcin Loretz.
    W poniedziałek, wtorek i środę – 9-11 grudnia – spotkania rekolekcyjne będą się odbywać o godz. 18.45.
    W czwartek, 12 grudnia, zakończy je Msza św. o godz. 18.00.

5. W związku z bardzo licznymi prośbami o modlitwę o nawrócenie pierwszego dnia rekolekcji, 8 grudnia,
    o godz. 15.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencjach nawrócenia osób, zarówno tych zgłoszonych na kartkach, jak i potrzebujących tego parafian. Eucharystia będzie sprawowana w ramach rejonowego spotkania (Dnia Wspólnoty) wspólnot Ruchu Światło-Życie.

6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w następną niedzielę, 15 grudnia.
    Nauki rekolekcyjne głoszone będą przez ks. Adama Jabłońskiego w niedzielę podczas każdej Mszy św.,
    za wyjątkiem tej o godz. 7.00, oraz w poniedziałek, 16 grudnia, o godz. 17.00 i 18.30,
    i we wtorek, 17 grudnia, o godz. 17.00 i 18.30.
    W dni powszednie rekolekcji wieczorna Msza św. rozpocznie się o godz. 18.30, a nie jak zwykle o godz. 18.00.
    W czasie rekolekcji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

7. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 2945 PLN na prezenty dla dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8. Po raz dwudziesty Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Od pierwszej niedzieli Adwentu we wszystkich kościołach całej Polski rozprowadzane są świece. Uzyskane w ten sposób środki finansowe Caritas przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek.
    Według raportu Komisji Europejskiej Polska ma jeden z najwyższych wskaźników dzieci żyjących w biedzie, jest to prawie 30% dzieci.
    Tradycyjnie nasza parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec, które zapłoną w naszych domach w wigilijny wieczór.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - w piątek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
    - w sobotę, 14 grudnia – wspomnienie św. Jan od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. Rozpoczynamy zapisy na parafialną pielgrzymkę na uroczystości kanonizacyjne bł. Jana Pawła II do Rzymu. Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 24 kwietnia – 2 maja 2014 r.
    W programie wyjazdu przewidziane jest również m.in. nawiedzenie sanktuariów w Manopello, Lanciano,
    Loretto i Asyżu. Koszt pielgrzymki to 1480 zł.
    Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej do końca grudnia. Przy zgłoszeniu należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wysokości 450 PLN.

11. W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek i sianko na stół wigilijny.

12. Dziś przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    - Sami-Daniel Guetat, kawaler z parafii tutejszej,
    i Karolina Leokadia Kenig, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

14. W dniach 18-21 grudnia odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:
    - środa, 18 grudnia – ul. Wiertnicza, od 19 do 111 (numery nieparzyste);
    - czwartek, 19 grudnia – ul. Wiertnicza, od 115 do 169 (numery nieparzyste)
    oraz od 26 do 98 (numery parzyste);
    - piątek, 20 grudnia – ul. Wiertnicza, od 102 do 162 (numery parzyste),
    oraz ul. Chorągwi Pancernej, od 3 do 57 (numery nieparzyste);
    - sobota, 21 grudnia – ul. Chorągwi Pancernej, strona parzysta oraz od 61 do 83 (numery nieparzyste),
    a także ul. Ostra (cała).