XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopada 2013 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Trwają przygotowania do adwentowych rekolekcji ewangelizacyjnych. Ponieważ członkowie wspólnoty Ruchu Światło-Życie, odpowiedzialnej za te rekolekcje, pragną dotrzeć z zaproszeniami do jak największej liczby naszych parafian, od 18 listopada rozpoczynają uliczną akcję modlitewną za mieszkańców poszczególnych części parafii. Przy tej okazji będą się dzielić swoją wiarą i zapraszać na rekolekcje.
    Wszyscy uczestniczący w tej inicjatywie będą mieli identyfikatory z pieczątką parafii i pisemne upoważnienie księdza proboszcza. Akcja potrwa do 29 listopada.

4. Przypominamy również, że zespół prowadzący rekolekcje podejmuje posługę modlitewną, obejmującą osoby potrzebujące nawrócenia. Stworzona do tej posługi grupa do czasu rekolekcji będzie powierzać Bogu wszystkich naszych parafian, którzy zagubili się na swojej drodze życiowej.
    Jeżeli ktoś chciałby prosić o modlitwę w intencji konkretnej osoby, może to uczynić, wrzucając prośbę do skrzynki, która znajduje się po prawej stronie nawy głównej, przy kaplicy Matki Bożej.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
    - we wtorek, 19 listopada – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy;
    - w środę, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;
    - w czwartek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
    - w piątek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
    Po Mszy św. o godz. 13.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Następnie zapraszamy na koncert w wykonaniu naszej organistki, pani Natalii Knyziak, oraz chóru parafialnego.

7. W listopadzie i grudniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.