XXXI Niedziela Zwykła – 3 listopada 2013 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, następnie odbędzie się procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni.
    Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Pragniemy przypomnieć, że do piątku, 8 listopada, można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
    Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

3. W niedzielę, 20 października, rozpoczęły się przygotowania do parafialnych, adwentowych rekolekcji ewangelizacyjnych. Przez kolejne tygodnie będą się odbywać różne spotkania, które mają nas przygotować do tego wydarzenia.
    Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowania do rekolekcji, zapraszamy na spotkania powstającej wspólnoty Ruchu Światło-Życie – we wtorki, o godz. 19.30, w sali górnej dzwonnicy.
    Same rekolekcje odbędą się w dniach 8-11 grudnia.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;
    - w sobotę, 9 listopada – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

5. We wtorek, 12 listopada, w ramach obchodów V Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, będziemy gościć w naszym kościele Jego Ekscelencję ks. bp. Hyacintha Egbebo (MSP) z wikariatu apostolskiego Bomadi, który odprawi Mszę św. o godz. 18.00 i zapozna nas z sytuacją chrześcijan w Nigerii.

6. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Romana Marka Andrycha,
    - śp. Józefę Bandalewicz,
    - śp. Kazimierę Kraszewską.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.