XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2013 r.

1. Dziś przypada Niedziela Misyjna. Z tej okazji w sposób szczególny modlimy się za wszystkich świeckich i osoby duchowne, które poświęciły się głoszeniu Ewangelii.
    Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby misji.

2. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz.17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. W październiku zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie różańcowym. Przewidziane są nagrody.

4. Dziś gościmy w naszym kościele o. Jana Króla, redemptorystę, który odprawi Mszę św. o godz. 18.00 i wygłosi okolicznościowe kazanie. Po liturgii wszystkich zainteresowanych tematem Radia Maryja zapraszamy na spotkanie w dzwonnicy.

5. 1 listopada przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych.
    Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 13.00.
    Po procesji zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

6. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

7. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też
    przez cały miesiąc – o godz. 18.00 – w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i spoczywających na naszym cmentarzu.
    W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

8. W parafiach w całym kraju trwa zbiórka podpisów popierających Europejską Inicjatywę Obywatelską „Jeden z nas”. Jej celem jest zmiana prawa Unii Europejskiej dotyczącego ochrony ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz zakazu finansowania aborcji i eksperymentów na ludzkich embrionach.
    Akcja trwa do 31 października br.
    Dziś przed kościołem można złożyć podpis poparcia dla prowadzonej akcji.
    W ciągu tygodnia, od 21 do 25 października br., swój podpis będzie można złożyć z kolei na przygotowanym formularzu w zakrystii.
    Przy składaniu podpisu wymagany jest PESEL, dlatego prosimy, aby każda osobowa chcąca poprzeć tę inicjatywę miała ze sobą dowód osobisty lub zapisany numer PESEL.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 21 października – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
    - we wtorek, 22 października – wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 4662 PLN na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
    Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.