XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2013 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00, a następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś obchodzimy XIII Dzień Papieski. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi.
    Przypominamy, że Fundacja zajmuje się upamiętnianiem pontyfikatu Jana Pawła II przez promowanie Jego nauczania i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

3. Dziś, o godz. 16.00, będziemy przeżywali dziękczynną Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Dostojnych Jubilatów serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i życzymy obfitości łask Bożych.

4. Dzisiejszą Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje dla narzeczonych. Będą one trwały od dziś do piątku włącznie.
    Po Mszy św. o 18.00 przewidziana jest konferencja.

5. 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszechmogącemu Bogu polecamy wszystkich nauczycieli, prosząc dla nich o błogosławieństwo oraz wszelkie potrzebne dary i łaski w ich codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

6. W październiku zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie różańcowym.
    Przewidziane są nagrody.

7. W parafiach w całym kraju trwa zbiórka podpisów popierających Europejską Inicjatywę Obywatelską „Jeden z nas”. Celem tej inicjatywy jest spowodowanie zmiany prawa Unii Europejskiej dotyczącego ochrony życia ludzkiego od poczęcia oraz zakazu finansowania aborcji i eksperymentów na ludzkich embrionach.
    Akcja trwa do 31 października br.
    W naszej parafii podpisy będą zbierane w niedzielę, 20 października, po każdej Mszy św., a w ciągu tygodnia, od 21 do 25 października, swój podpis będzie można złożyć na przygotowanym formularzu w zakrystii.
    Przy składaniu podpisu wymagany jest PESEL, dlatego prosimy, aby każda osobowa chcąca poprzeć tę inicjatywę miała ze sobą dowód osobisty lub zapisany numer PESEL.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ojca redemptorystę, który odprawi Mszę św. o godz. 18.00 i wygłosi okolicznościowe kazanie. Po liturgii wszystkich zainteresowanych tematem Radia Maryja zapraszamy na spotkanie w dzwonnicy.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - we wtorek, 15 października – wspomnienie św. Teresy z Ávili, dziewicy i doktora Kościoła;
    - w środę, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
    - w czwartek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
    - w piątek, 18 października – święto św. Łukasza Ewangelisty.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W poprzednią niedzielę zebraliśmy 2259 PLN na pomoc pokrzywdzonym w wyniku wojny w Syrii.
    Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.