XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2013 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz.17.00, a po nim, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna. Będziemy również modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca rozpocznie się o godz. 15.30, w kanonii.

3. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo odprawiane jest w niedziele, o godz. 17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. Dzieci na wspólny Różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki i środy, o godz. 17.30.
    Dzieci i młodzież zapraszamy też do udziału w konkursie różańcowym. Przewidziane są nagrody.

4. Zapraszamy do obejrzenia nowej ekspozycji w dzwonnicy. Tym razem prezentowane są płótna Katarzyny Turajczyk, artystki na stałe mieszkającej w Wielkiej Brytanii. Wystawa potrwa do końca października.

5. W piątek, 11 października – o godz. 18.00 – zostanie odprawiona Msza św., a po niej modlitwa o przebaczenie i uzdrowienie. Modlitwę tę poprowadzi Zygmunt Szczepański, znany charyzmatyk, związany ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym w Magdalence.

6. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście jubileusz małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza św. odbędzie się w następną niedzielę, 13 października, o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

7. Po raz kolejny rusza akcja „Szlachetna Paczka”. Organizatorzy poszukują woluntariuszy – osób powyżej osiemnastego roku życia. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.superw.pl.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
    - w środę, 9 października – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. Za tydzień w niedzielę, 13 października, będziemy obchodzili XIII Dzień Papieski pod hasłem:
    „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.

10. Zgodnie z prośbą ks. abp. Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, i w odpowiedzi na zatroskanie Ojca Świętego Franciszka przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na pomoc pokrzywdzonym w wyniku wojny w Syrii.