XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2013 r.

1. Dziś, o godz. 17.00 zapraszamy na Liturgię godzin, Nieszpory. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych.
    Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w Niedziele o godzinie 17.00, a w dni powszednie po Mszy św.
    o godz. 17.00. Dzieci na wspólny różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki i środy o godzinie 17.30.

3. W październiku zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie różańcowym; przewidziane są nagrody.

4. 29 września, po Mszy św. o godz. 18:00, w Kanonii, odbędzie się wstępne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież z klas trzecich Gimnazjum, i starszą.

5. W październiku w naszej parafii rozpocznie się 10-tygodniowy kurs finansowy, którego celem jest nauka zarządzania finansami w oparciu o Rady biblijne. Kurs będzie odbywał się w środy o godz. 19:00, w Dzwonnicy. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 9 października 2013r. w Dzwonnicy, o godz. 19:00. Po spotkaniu będzie możliwość zapisania się na kurs.

6. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta odbędzie się w niedzielę 13 października, o godzinie 16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

7. Jak co roku rusza akcja „Szlachetna Paczka”. Organizatorzy poszukują woluntariuszy, osób powyżej 18-tego roku życia. Zainteresowanych zapraszamy do odwidzenia strony internetowej www.superw.pl.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - poniedziałek, 30 września, wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
    - wtorek, 1 października, wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
    - środa, 2 października, wspomnienie Św. Aniołów Stróżów,
    - piątek, 4 października, wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,
    - sobota, 5 października wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Helenę Kalbarczyk,
    - śp. Tadeusza Rybarczyka,
    - śp. Genowefę Zielińską,
    - śp. Mariannę Goździewską.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.