XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2013 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a po nim procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Dziś witamy ks. Przemysława Śliwińskiego, który został skierowany do pracy w naszej parafii jako rezydent. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego w pełnieniu powierzonych mu obowiązków.

3. Dziś przypada też 74. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny.

4. Dziś również, z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego, podczas Mszy św. o godz. 11.30, zostaną poświęcone tornistry, zeszyty i książki.

5. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione według następującego porządku:
    - dla Gimnazjum nr 116 z Powsinka i Liceum Ogólnokształcącego – w poniedziałek, 2 września, o godz. 9.00;
    - dla szkół podstawowych – we wtorek, 3 września, o godz. 10.00.

6. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w środę, po Mszy św. o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    W czwartek, 5 września, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 6 września, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00.
    Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    W sobotę, 7 września, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP będzie sprawowana o godz. 7.00, a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.

8. Uroczysta Msza św. w 330. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele w czwartek,
    12 września, o godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył Jego Ekscelencja ks. abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.
    W czasie Mszy św. będziemy się modlić za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

9. W tym tygodniu, we wtorek – 3 września, przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W bieżącym miesiącu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

11. Kończą się wakacje. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, w dni powszednie o godz. 17.30:
    - w poniedziałek – nabożeństwo do św. Anny,
    - w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    - w czwartek – Koronka do Miłosierdzia Bożego,
    - w piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.30 do 17.00.

12. Zebraliśmy 6362 PLN, za które dzieci z najuboższych rodzin w naszej parafii zostały przygotowane do nowego roku szkolnego.

13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    - Paweł Piotr Rudnicki, kawaler z parafii pw. św. Tadeusza w Warszawie, i Aneta Rumianek, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.
    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

14. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Wiesławę Halinę Juszczyk,
    - śp. Bolesława Wójcika.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.