XXI Niedziela Zwykła – 25 sierpnia 2013 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00.
    Następnie będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś witamy ks. Marcina Loretza, który został skierowany do pracy w naszej parafii.
    Życzymy mu błogosławieństwa Bożego w pełnieniu powierzonych mu obowiązków.

3. W niedzielę, 1 września, przypada 74. rocznica wybuchu II wojny światowej.
    W tym dniu w sposób szczególny będziemy się modlić za poległych w obronie Ojczyzny.

4. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione według następującego porządku:
    - dla Gimnazjum nr 116 z Powsinka i Liceum Ogólnokształcącego – w poniedziałek, 2 września, o godz. 9.00;
    - dla szkół podstawowych – we wtorek, 3 września, o godz. 10.00.

5. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się w następną niedzielę, 1
    września, podczas Mszy św. o godz. 11.30.

6. Uroczysta Msza św. w 330. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele
    w czwartek, 12 września, o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie Jego Ekscelencja ks. abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.
    W czasie Mszy św. będziemy się modlić za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa.
    Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
    - we wtorek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki;
    - w środę, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
    - w czwartek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. W bieżącym miesiącu i we wrześniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

9. Kończą się wakacje. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w dni powszednie, o godz. 17.30:
    - w poniedziałek – nabożeństwo do św. Anny,
    - w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    - w czwartek – Koronka do Miłosierdzia Bożego,
    - w piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.30 do 17.00.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Jakub Andrzej Lipczik, kawaler z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Warszawie,
    i Agata Żebrowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

- Paweł Piotr Rudnicki, kawaler z parafii pw. św. Tadeusza w Warszawie,
    i Aneta Rumianek, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.