XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2013 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00.
    Następnie będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Jak co roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego dziś przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

3. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione według następującego porządku:
    - dla Gimnazjum nr 116 z Powsinka i Liceum Ogólnokształcącego – w poniedziałek, 2 września, o godz. 9.00;
    - dla szkół podstawowych – we wtorek, 3 września, o godz. 10.00.

4. W zeszłym tygodniu zebraliśmy 6482 PLN na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - we wtorek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
    - w środę, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża;
    - w czwartek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
    - w sobotę, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. W bieżącym miesiącu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Sławomir Stanisław Borgus, kawaler z parafii tutejszej,
    i Natalia Konwińska, panna z parafii pw. św. Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie – zapowiedź II;

- Nazar Bieliajew, kawaler z parafii pw. św. Józefa w Józefosławiu,
    i Ewa Porębska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

- Piotr Janusz Ferdyn, kawaler z parafii tutejszej,
    i Izabela Monika Borkowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

- Jakub Andrzej Lipczik, kawaler z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Warszawie,
    i Agata Żebrowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.