XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2013 r.

1. Nabożeństwo różańcowe w intencji pielgrzymów zostanie odprawione o godz. 17.00.
    Następnie będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś, o godz. 16.00.

3. Jak co roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego dziś i w przyszłą niedzielę prowadzimy przed kościołem zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

4. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w środę, 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;
    - w czwartek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP;
    - w sobotę, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, kapłana.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. Porządek Mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia NMP jak w każdą niedzielę: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.
    Na każdej Eucharystii, po Komunii Świętej, poświęcimy kwiaty i owoce z naszych pól, działek i ogrodów.

7. W bieżącym miesiącu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Sławomir Stanisław Borgus, kawaler z parafii tutejszej, i Natalia Konwińska, panna z parafii pw. św. Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie – zapowiedź I;

- Nazar Bieliajew, kawaler z parafii pw. św. Józefa w Józefosławiu, i Ewa Porębska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.