XVIII Niedziela Zwykła – 4 sierpnia 2013 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca.
    Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. We wtorek, 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Rozpoczniemy ją o godz. 19.00.
    Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie.
    Zmarłych, w intencji których będziemy się modlić, prosimy zgłaszać w zakrystii lub bezpośrednio przed nabożeństwem.
    Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Co roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego w następną niedzielę, 11 sierpnia, przeprowadzimy przed kościołem zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - we wtorek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego;
    - w czwartek, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, kapłana;
    - w piątek, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy;
    - w sobotę, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Piotr Ryszard Wosiński, kawaler z parafii tutejszej,
    i Marlena Gontarek, panna z parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

7. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Adama Gila,
    - śp. Teresę Ewę Puławską,
    - śp. Kazimierza Ireneusza Sęka,
    - śp. Krzysztofa Wiktora Adamczyka.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.