XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2013 r.
UROCZYSTOŚĆ PATRONALNA PARAFII

1. Dziś w naszym kościele obchodzimy uroczystość patronalną, z którą wiąże się łaska odpustu. Odpust to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy zgładzone już, co do winy, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca Chrystusa i świętych. Można go uzyskać dla siebie lub w intencji zmarłych pod zwykłymi warunkami, tzn., jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjęliśmy lub przyjmiemy Komunię Świętą i odmówimy Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary.
    Główna Msza św. odpustowa wraz z procesją eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 13.00 przez ks. Jarosława Hybzę, marianina.

2. Nieszpory z uroczystości św. Anny, patronki naszej parafii, zostaną odprawione dziś, o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Dziś kończy pracę w naszej parafii ks. Dariusz Kuczyński, który decyzją władzy kościelnej został przeniesiony do parafii pw. św. Jana Kantego w Warszawie.
    Dziękujemy ks. Darkowi za pięcioletnią posługę i życzymy błogosławieństwa Bożego w pełnieniu nowych obowiązków.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 29 lipca – wspomnienie św. Marty;
    - w środę, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana;
    - w czwartek, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, doktora Kościoła.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

5. W czwartek, 1 sierpnia, przypada 69. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
    Msza św. w intencji żywych i zmarłych uczestników powstania zostanie odprawiona o godz. 16.00, a po niej, w uroczystej procesji, przejdziemy do kwatery grobów powstańczych na naszym cmentarzu, gdzie o godz. 17.00 – godzinie ”W”, rozpoczęcia powstania – uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców.

6. W piątek, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod następującymi warunkami: pobożne nawiedzenie świątyni, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary, sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do grzechu.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    W czwartek, 1 sierpnia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 2 sierpnia, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie sprawowana o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
    W sobotę, 3 sierpnia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00, a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.

8. Jak każdego roku w święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia – o godz. 19.00, zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie.
    Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii lub bezpośrednio przed nabożeństwem.
    Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła o godz. 18.30.

9. Początek sierpnia to czas pielgrzymek. 5 sierpnia wyrusza Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Ks. Dariusz Kuczyński zaprasza chętnych, a zwłaszcza młodzież, do grupy pomarańczowej.
    Naszą duchową łączność z pielgrzymami wyrazimy, odmawiając Różaniec przez cały czas trwania pielgrzymki. Modlitwę różańcową odmawiać będziemy codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, chodząc wokół kościoła.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    - Piotr Ryszard Wosiński, kawaler z parafii tutejszej,
    i Marlena Gontarek, panna z parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.