XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2013 r.

1. Trwa nowenna do św. Anny – nasze przygotowanie do uroczystości odpustowej.
    Nabożeństwo ku czci św. Anny, patronki naszej parafii, zostanie odprawione także dziś, o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, matki Najświętszej Maryi Panny, będziemy obchodzić w niedzielę, 28 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00 i w procesji eucharystycznej. Kazanie okolicznościowe wygłosi ks. Jarosław Hybza, marianin.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 22 lipca – wspomnienie św. Marii Magdaleny;- we wtorek, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy;- w środę, 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;- w czwartek, 25 lipca – święto św. Jakuba, Apostoła;- w piątek, 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. w tym dniu będą odprawiane według formularza z XVI Niedzieli Zwykłej, ponieważ uroczystość została przeniesiona na niedzielę.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

4. W czwartek, 25 lipca, przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych nastąpi po Mszy św. o godz. 18.00, przed kościołem.

5. Początek sierpnia to czas pielgrzymek na Jasną Górę.
    5 sierpnia wyrusza Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Ks. Dariusz Kuczyński zaprasza chętnych, a zwłaszcza młodzież, do grupy pomarańczowej.
    Naszą duchową łączność z pielgrzymami wyrazimy, odmawiając Różaniec przez cały czas trwania pielgrzymki. Modlitwę różańcową będziemy odmawiać codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, chodząc wokół kościoła.