XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2013 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a po nim procesja eucharystyczna wokół świątyni.
    Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.
    Po nabożeństwie będziemy się modlić za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, obchodzić będziemy w niedzielę, 28 lipca.
    Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00
    i w procesji eucharystycznej.
    Nowennę do św. Anny rozpoczniemy 19 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.

3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana;
    - w czwartek, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata;
    - w piątek, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, kapłana;
    - w sobotę, 13 lipca – wspomnienie świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

4. 5 sierpnia wyrusza Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Ks. Dariusz Kuczyński zaprasza chętnych, a zwłaszcza młodzież, do grupy „pomarańczowej”.

5. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    - Norbert Walkiewicz, kawaler z parafii tutejszej,
    i Barbara Lewczuk, panna z parafii św. Jakuba w Warszawie – zapowiedź I.
    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

6. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Waldemara Głodka,
    - śp. Janinę Michalak,
    - śp. Irenę Zaczyńską,
    - śp. Wiesławę Kopę,
    - śp. Jadwigę Tyczewską,
    - śp. Karola Pióreckiego .
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.