IX Niedziela Zwykła – 2 czerwca 2013 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna oktawy Bożego Ciała zostaną odprawione o godz. 17.00.
    Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali i przyczynili się do obchodów uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy zespołom przygotowującym ołtarze i zespołom parafialnym: Kołom Żywego Różańca, Legionowi Maryi, Odnowie w Duchu Świętym, Akcji Katolickiej, Rodzinie Radia Maryja, Żeńskiej Służbie Liturgicznej, Bielankom, Kościelnej Służbie Porządkowej „Totus Tuus”, Lektorom, Ministrantom, Chórowi parafialnemu i Siostrom Pasjonistkom.

3. Od minionego piątku do najbliższego czwartku obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w procesji.

4. W piątek, 7 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. o godz. 17.00, zostanie odprawione nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
    Ze względu na przypadającą w tym dniu uroczystość, zgodnie z kan. 1251 KPK, nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

5. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o uzdrowienie duchowe i fizyczne
    – w sobotę, 8 czerwca, o godz. 18.00. Modlitwę o uzdrowienie poprowadzi ks. Edmund Szaniawski.

6. W niedzielę, 9 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie się V Rodzinny Piknik Parafialny, tym razem pod hasłem: „Dziękujemy za łaskę wiary”. Dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpią: Zespół Ludowy „Powsinianie”, Grupa Seniorów Wilanowskich i Kuźnia Artystyczna. Będziemy mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu kameralnego zespołu operetkowego. Przygotowaliśmy również wiele dodatkowych atrakcji, m.in. liczne konkursy dla dzieci i dorosłych, przejażdżkę kucykiem, zaprzęgiem konnym. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie zapraszamy.

7. Zgodnie z zaleceniem ks. kard. Kazimierza Nycza przed kościołem zbieramy dziś ofiary na Świątynię
    Opatrzności Bożej.

8. 15 czerwca organizowana jest autokarowa pielgrzymka na Jasna Górę.
    Będzie to pielgrzymka wynagradzająca za profanację obrazu MB Częstochowskiej w grudniu ub.r.
    Koszt pielgrzymki wynosi 60 PLN. Odjazd o godz. 6.00, z parkingu przy poczcie.
    Zapisy będą przyjmowane w niedzielę, 9 czerwca, po każdej Mszy św.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 3 czerwca – wspomnienie św. męczenników: Karola Lwangi i Towarzyszy;
    - w środę, 5 czerwca – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
    - w piątek, 7 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
    - w sobotę, 8 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego
    oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Jacek Łukasz Kowalski, kawaler z parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Warszawie,
    i Agnieszka Teresa Tomasik, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

- Robert Kowalski, kawaler z parafii pw. Dobrego Pasterza w Warszawie,
    i Magdalena Maria Tymińska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;ź II;

- Marcin Klass, kawaler z parafii pw. Świętego Krzyża w Warszawie,
    i Lidia Baranowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I;dź I;

- Piotr Rzepliński, kawaler z parafii tutejszej,
    i Karolina Łappo, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.dź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafia

11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Jadwigę Gonsowską,
    - śp. Helenę Czarnecką,
    - śp. Mariannę Drewniak,
    - śp. Marię Krystynę Madeję
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.