VIII Niedziela Zwykła – 26 maja 2013 r.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
    Nabożeństwo majowe oraz nowenna do św. Andrzeja Boboli, poprzedzająca 75. rocznicę jego kanonizacji, zostanie odprawiona o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z naszej parafii przystąpią do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Życzymy im oraz ich rodzicom, aby udział w Eucharystii przyniósł obfite owoce łaski Bożej w życiu codziennym.

3. W najbliższą środę, 29 maja – o godz. 18.30 – zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe
    przy krzyżu u zbiegu ulic Sytej i Trójpolowej.

4. Uroczystość Bożego Ciała przypada w najbliższy czwartek – 30 maja.
    W tym dniu Msze św. sprawowane będą o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 18.00.
    Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicami: Stanisława Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową, następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do pałacu i z powrotem do kościoła.
    Prosimy o udekorowanie okien domów i mieszkań, a poszczególne wspólnoty parafialne o przygotowanie ołtarzy.

5. Od najbliższego piątku do czwartku następnego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

6. Spotkanie dla bielanek i dzieci pragnących czynnie uczestniczyć w procesji Bożego Ciała obędzie się
    we wtorek, 28 maja, o godz. 17.00.

7. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o uzdrowienie duchowe i fizyczne, która zostanie odprawiona w sobotę, 8 czerwca, o godz. 18.00. Modlitwę o uzdrowienie poprowadzi ks. Edmund Szaniawski.

8. W niedzielę, 9 czerwca – po Mszy św. o godz. 11.30 – odbędzie się V Rodzinny Piknik Parafialny pod hasłem: „Dziękujemy za łaskę wiary”. Dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi Zespół Ludowy „Powsinianie”, Grupa Seniorów Wilanowskich oraz Kuźnia Artystyczna. Będziemy mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu kameralnego zespołu operetkowego. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci i dorosłych, przejażdżkę kucykiem, zaprzęgiem konnym. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie zapraszamy.

9. Zgodnie z zaleceniem ks. kard. Kazimierza Nycza w przyszłą niedzielę będziemy zbierać przed kościołem ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.

10. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w środę, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
    - w czwartek, 30 maja – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało;
    - w piątek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
    - w sobotę, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Michael Gludsq, kawaler z parafii tutejszej,
    i Joanna Monika Chrostowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

- Sebastian Tomaszewski, kawaler z parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie,
    i Martyna Malitka, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

- Krzysztof Witold Montwiłł, kawaler z parafii pw. św. Dominika w Warszawie,
    i Iga Agnieszka Kielichowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

- Jacek Łukasz Kowalski, kawaler z parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Warszawie,
    i Agnieszka Teresa Tomasik, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I;

- Robert Kowalski, kawaler z parafii pw. Dobrego Pasterza w Warszawie,
    i Magdalena Maria Tymińska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.