Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2013 r.

1. Kościół obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
    W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”.
    W Zielone Świątki tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również święto ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców.
    Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii wielkanocnej.

2. Dziś, na Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00, dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Życzymy im oraz ich rodzicom, aby pełny udział w Eucharystii przyniósł obfite owoce łaski Bożej w życiu codziennym.
    W „białym tygodniu” zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwo majowe, o godz. 17.30,
    i na Mszę św. o godz. 18.00.

3. Dzisiejsze nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00.
    Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. W najbliższą środę, 22 maja – o godz. 18.30 – Msza św. i nabożeństwo majowe zostaną odprawione przy krzyżu na skwerze u zbiegu ulic Biedronki i Łuczniczej.

5. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 30 maja. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicami: Stanisława Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową, następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do pałacu i z powrotem do kościoła.
    Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

6. Zapraszamy chętne dzieci do udziału w uroczystej procesji podczas Bożego Ciała: dziewczynki jako bielanki
    i chłopców do niesienia poduszek. Zgłoszenia przyjmują siostry katechetki.

7. W następną niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 13.00, grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Życzymy im oraz ich rodzicom, aby udział w Eucharystii przyniósł obfite owoce łaski Bożej w życiu codziennym.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 20 maja – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
    - w piątek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Norbert Ziemowit Cieśla, kawaler z parafii tutejszej,
    i Aneta Weronika Maj, panna z parafii pw. Chrystusa Króla w Przeworsku – zapowiedź II;

- Marcin Bruszewski, kawaler z parafii pw. św. Zygmunta w Warszawie,
    i Paula Aleksandra Dębek, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

- Łukasz Michał Mach, kawaler z parafii pw. Wszystkich Świętych w Warszawie,
    i Marta Weronika Ferens, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

- Michael Gludsq, kawaler z parafii tutejszej,
    i Joanna Monika Chrostowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I;

- Sebastian Tomaszewski, kawaler z parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie,
    i Martyna Malitka, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I;

- Krzysztof Witold Mortwiłł, kawaler z parafii pw. św. Dominika w Warszawie,
    i Iga Agnieszka Kielichowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.