VII Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2013 r.
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego zostaną odprawione o godz. 17.00.
    Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
    Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00.
    Zachęcamy również do modlitwy i śpiewu Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach.

2. W najbliższą środę, 15 maja, o godz. 18.30, Msza św. i nabożeństwo majowe zostaną odprawione
    przy krzyżu na ul. Przyczółkowej, przy drodze na korty tenisowe.

3. Serdecznie zapraszamy na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego, które rozpoczniemy w sobotę,
    18 maja, o godz. 20.00, w naszym kościele.
    Czuwanie organizuje parafialna grupa Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”.

4. Pierwsza Komunia Święta dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, odbędzie się w następną niedzielę, 19 maja.
    Pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii na Mszy św. o godz. 11.00,
    a druga – na Mszy św. o godz. 13.00.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - we wtorek, 14 maja – święto św. Macieja Apostoła;
    - w czwartek, 16 maja – uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 30 maja. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicami: Stanisława Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową, następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

7. Zapraszamy chętne dzieci do udziału w uroczystej procesji podczas Bożego Ciała: dziewczynki jako bielanki oraz chłopców do niesienia poduszek. Zgłoszenia przyjmują siostry katechetki.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Mariusz Waldemar Sulbiński, kawaler z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie,
    i Anna Maria Grzelec, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

- Norbert Ziemowit Cieśla, kawaler z parafii tutejszej,
    i Aneta Weronika Maj, panna z parafii pw. Chrystusa Króla w Przeworsku – zapowiedź I;

- Marcin Bruszewski, kawaler z parafii pw. św. Zygmunta w Warszawie,
    i Paula Aleksandra Dębek, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I;

- Łukasz Michał Mach, kawaler z parafii pw. Wszystkich Świętych w Warszawie,
    i Marta Weronika Ferens, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.