VI Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2013 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo majowe, wraz z modlitwą przebłagalno-dziękczynną i procesją, zostanie odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
    Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele
    po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę i święta o godz. 17.00.
    Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Zachęcamy również, by zgodnie z naszą tradycją gromadzić się przy nich na modlitwę i śpiewanie Litanii Loretańskiej.

2. Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii.
    W najbliższą środę, 8 maja – o godz. 18.30 – Msza św. i nabożeństwo majowe zostaną odprawione przy kapliczce na Zawadach, u zbiegu ulic Vogla i Sytej.

3. Pierwsza Komunia Święta dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, odbędzie się w niedzielę, 19 maja. Pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 11.00, a druga na Mszy św. o godz. 13.00.

4. Ze względu na powtarzające się w ubiegłych latach dewastacje pomników od maja br. teren cmentarza jest strzeżony przez firmę ochrony Konsalnet.
    Pragniemy przypomnieć, że bramy cmentarza są zamknięte w godz. 22.00 – 6.00.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 6 maja – święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba;
    - w środę, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Mariusz Waldemar Sulbiński, kawaler z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie,
    i Anna Maria Grzelec, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

7. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Ryszarda Adamczyka,
    - śp. Halinę Sadowską,
    - śp. Stanisława Czarneckiego.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.