V Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2013 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00.
    Następnie będziemy się modlić za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W najbliższy poniedziałek, 29 kwietnia, na Mszy św. o godz. 18.00, Jego Ekscelencja ks. bp Tadeusz Pikus udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za naszą młodzież.

3. W dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane będzie po Mszy św. o godz. 17.00,
    a w niedziele i święta o godz. 17.00.
    Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Zachęcamy także, aby zgodnie z naszą tradycją gromadzić się przy nich na recytację lub śpiew Litanii Loretańskiej.

4. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii.
    W najbliższą środę, 1 maja - o godz. 18.30 - Msza św. i nabożeństwo majowe zostaną odprawione przy krzyżu na Powsinku, nad jeziorkiem.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    W czwartek, 2 maja, o godz. 17.00, zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 3 maja, ze względu na przypadającą uroczystość Matki Bożej Królowej Polski nie można odprawiać Mszy św. wotywnej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
    W sobotę, 4 maja, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny zostanie odprawiona o godz. 7.00, a bezpośrednio po niej nabożeństwo różańcowe.

6. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, tzn. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.
    W tym dniu, zgodnie z kanonem 1251 KPK, nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

7. Ze względu na powtarzające się w ubiegłych latach dewastacje pomników od maja br. teren cmentarza będzie strzeżony przez firmę ochrony Konsalnet. Teren cmentarza będzie zamknięty w godz. 22.00 - 6.00.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w czwartek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
    - w piątek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski;
    - w sobotę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Tomasz Mirosław Pluciński, kawaler z parafii tutejszej,
    i Karolina Roksana Kościk, panna z parafii pw. św. Tomasza Apostoła w Warszawie – zapowiedź II;

- Tomasz Daniel Pawłowski, kawaler z parafii tutejszej,
    i Katarzyna Anna Buczek, panna z parafii pw. NMP Matki Kościoła w Sulejówku – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.