Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia 2013 r.

1. Dziś, w II Niedzielę Wielkanocną, wychwalamy Boga za Jego bezgraniczne Miłosierdzie, objawione w Tajemnicy Paschalnej Chrystusa. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca.
    Nabożeństwo eucharystyczne oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy o godz. 17.00.
    Do udziału w procesji eucharystycznej wokół świątyni zapraszamy ministrantów, bielanki, asystę kościelną oraz wszystkie wspólnoty parafialne.

2. Pragniemy przypomnieć, że w każdy czwartek, po Mszy św. o godz. 17.00, odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie.

3. Ofiara przeznaczona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie, którą zebraliśmy w Wielki Piątek, podczas adoracji krzyża, wyniosła 2413 PLN, a ofiara z drugiego dnia świąt, przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, 2084 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. W poniedziałek, 8 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

5. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Krzysztof Murawski, kawaler z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Warszawie,
    i Marta Kacprzyk, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

6. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ostatnim miesiącu naszą parafiankę:
    śp. Inezę Lidię Andrzejewską.
    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
    Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.