Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2013 r.

1. Kościół przeżywa dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to największe święto kościelne.
    Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w liturgii Triduum Paschalnego i przyczynili się do jej pobożnego przeżycia.

2. Po rezurekcji zapraszamy na tradycyjny posiłek, przygotowany przez Akcję Katolicką.

3. W dniu dzisiejszym Msze św. sprawowane będą jeszcze o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i o 20.00.

4. Rozpoczęliśmy nowennę do Miłosierdzia Bożego.
    Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy dziś, o godz. 17.00, a po nabożeństwie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
    W dni powszednie, aż do następnej niedzieli, Koronkę do Miłosierdzia Bożego będziemy odmawiali
    po Mszy św. o godz. 17.00.

5. W poniedziałek wielkanocny Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego:
    o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.
    W tym dniu zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

6. We wtorek, 2 kwietnia, przypada 8. rocznica śmierci bł. Jana Pawła II.

7. W piątek, 5 kwietnia, zgodnie z kan. 1251 KPK, nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Przemysław Jan Dzierbicki, kawaler z parafii tutejszej,
    i Lidia Anna Szewczyk, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II;

- Marcin Paweł Petykiewicz, kawaler z parafii tutejszej,
    i Marzena Barbara Rucińska, panna z parafii św. Klemensa w Warszawie – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.