Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 24 marca 2013 r.

1. Kościół obchodzi dziś pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium.
    Uroczysta procesja z palmami wyruszy przed Mszą św. o godz. 10.00. Uroczyste wejście i poświęcenie palm nastąpi przed każdą Mszą św.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
    Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Zarząd Dzielnicy Wilanów oraz Centrum Kultury Wilanów zapraszają na Jarmark Wielkanocny, który będzie
    trwał do godz. 17.00. Wszystkie dzieci zapraszamy natomiast na zabawę przy robieniu palm wielkanocnych,
    po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek odbędzie się w Wielką Środę, zbiórka przed kościołem o godz. 17.15.

5. Ci wszyscy, którzy nie skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania w czasie rekolekcji, mogą przystąpić do przedświątecznej spowiedzi od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy, od godz. 16.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na święta, które rozpoczynamy Świętym Triduum Paschalnym w Wielki Czwartek.

6. W Wielki Czwartek celebrujemy pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii.
    Przed południem wszyscy kapłani, pod przewodnictwem biskupa, sprawują w archikatedrze warszawskiej
    Mszę św. z poświęceniem krzyżma. W tym dniu w kościołach parafialnych odprawia się jedną Mszę św.
    W naszym kościele Mszę św. Wieczerzy Pańskiej będziemy sprawować o godz. 18.00.
    Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania. Adoracja, którą poprowadzą zespoły parafialne, będzie trwała do godz. 22.00.

7. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy porannej zwanej Ciemną Jutrznią. Naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 7.00, w kościele.

8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek rozpocznie się o godz. 15.00. Rozważania Męki Pańskiej przy stacjach kalwarii wilanowskiej poprowadzą przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych.

9. W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. W tym dniu rozważamy Mękę Pana Jezusa i adorujemy Krzyż.
    Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Po niej nastąpi adoracja Pana Jezusa w Grobie, którą poprowadzą siostry pasjonistki.
    Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

10. W Wielki Piątek pragniemy również odwiedzić chorych z posługą sakramentalną.
    Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób samotnych i chorych, które pragną przed świętami przystąpić
    do spowiedzi i Komunii Świętej. Prosimy również o zgłaszanie się wolontariuszy, którzy pomogą kapłanom
    w dotarciu z Najświętszym Sakramentem do tych osób. Wizytę rozpoczniemy o godz. 9.00.

11. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 19.00.

12. W tym dniu Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00.

13. Procesja rezurekcyjna wraz z Mszą św. odbędzie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00.
    Pozostałe Msze św. sprawowane będą o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i o godz. 20.00.

14. W poniedziałek wielkanocny Msze św. zostaną odprawione według następującego porządku:
    o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

15. Świece Caritas na stół świąteczny można nabyć w zakrystii i przed kościołem.
    Pragniemy przypomnieć, że za środki uzyskane ze sprzedaży Caritas prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. Często jest to pomoc poszkodowanym w różnego rodzaju kataklizmach
    w kraju i za granicą.

16. Dziś organizujemy zbiórkę ofiar, które zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin
    z naszej parafii.

17. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Przemysław Jan Dzierbicki, kawaler z parafii tutejszej,
    i Lidia Anna Szewczyk, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi,
    zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.