V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2013 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które potrwają do najbliższej środy.
    W dniu dzisiejszym nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 17.00 i 18.30.
    W wymienione dni tygodnia drugą Mszę św. wieczorną będziemy rozpoczynali o godz. 18.30,
    a nie jak zwykle o godz. 18.00.
    Rekolekcje poprowadzi o. Rafał Kupczak, z zakonu Ojców Oblatów.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu
    o godz.: 12.30 (dla dorosłych), 16.30 (dla dzieci) oraz 18.30 (dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej).

4. Członkowie Kół Żywego Różańca zbierają przed kościołem ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Przed kościołem można również nabyć świece Caritas na stół świąteczny.
    Pragniemy przypomnieć, że za środki uzyskane ze sprzedaży Caritas prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.

6. W następną niedzielę organizujemy z kolei zbiórkę ofiar, które zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z naszej parafii.

7. W Niedzielę Palmową u naszych ministrantów będzie można nabyć palmy, wspierając w ten sposób fundusz ministrancki.

8. Wyjazd kandydatów do bierzmowania na spotkanie z ks. biskupem odbędzie się 23 marca br.
    Zbiórka o godz. 13.15, w kanonii. Młodzież prosimy o przyniesienie ze sobą dwóch biletów autobusowych oraz zgody rodziców na wyjazd. Przewidywany powrót ok. godz. 17.00.

9. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę na naukę śpiewu – w środę, po Mszy św. o godz. 18.30, w kanonii.
    Ciemna Jutrznia jest modlitwą brewiarzową o specjalnej, dostosowanej do Triduum Paschalnego, treści. Wyraża nasze czuwanie z Chrystusem, szukanie Go, zgodnie ze starożytną myślą monastyczną, dla której odmawianie oficjum było przede wszystkim szukaniem Boga. Czuwanie z Chrystusem – wzmocnione poprzez fakt, że gromadzimy się przy pustym tabernakulum oraz przy ogołoconym ołtarzu, co symbolizuje opuszczenie Chrystusa przez uczniów – oznacza oczekiwanie Jego zmartwychwstania.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Jakub Błażej Makulski, kawaler z parafii tutejszej,
    i Aleksandra Kuc, panna z parafii pw. św. Józefa w Warszawie – zapowiedź II;

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.