IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2013 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś, o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu
    o godz.: 12.30 (dla dorosłych), 16.30 (dla dzieci) oraz 18.30 (dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej).

4. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i młodzieży licealnej zostaną przeprowadzone od 18 do 20 marca.
    Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 17 marca, i potrwają do środy – 20 marca.

5. Świece Caritas na stół świąteczny można nabyć przed kościołem.
    Pragniemy przypomnieć, że za środki uzyskane ze sprzedaży Caritas prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych odbędzie się 17 marca, po Mszy św. o godz. 11.30.
    Próby śpiewu dzieci komunijnych będą prowadzone w każdą niedzielę, również po Mszy o godz. 11.30.
    Odbiór strojów komunijnych zaplanowano na 21 marca, w godzinach: 16-18.

7. 23 marca kandydaci do bierzmowania jadą na spotkanie z ks. biskupem. Zbiórka o godz. 13.15, w kanonii.
    Prosimy o przyniesienie ze sobą dwóch biletów autobusowych i zgody rodziców na wyjazd.
    Przewidywany przyjazd ok. godz. 17.

8. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę na naukę śpiewu – w środę, 13 marca, po Mszy św. o godz. 18.00, w kanonii.
    Ciemna Jutrznia jest modlitwą brewiarzową o specjalnej, dostosowanej do Triduum Paschalnego, treści. Przez nią wyrażamy czuwanie z Chrystusem, szukanie Go, zgodnie ze starożytną myślą monastyczną, dla której odmawianie oficjum było przede wszystkim szukaniem Boga. Czuwanie z Chrystusem, szukanie Go – wzmocnione poprzez fakt, że gromadzimy się przy pustym tabernakulum oraz przy ogołoconym ołtarzu, co symbolizuje opuszczenie Chrystusa przez uczniów – oznacza oczekiwanie Jego zmartwychwstania.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

- Jakub Błażej Makulski, kawaler z parafii tutejszej,
    i Aleksandra Kuc, panna z parafii pw. św. Józefa w Warszawie – zapowiedź I;

- Daniel Rybarczyk, kawaler z parafii tutejszej,
    i Sylwia Monika Błaszczyk, panna z parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie – zapowiedź II;

- Łukasz Sieczka, kawaler z parafii w Białymstoku,
    i Magdalena Mrożewska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.