III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2013 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś przypada 6. rocznica nominacji Jego Eminencji ks. kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną.
    W naszych modlitwach prośmy o potrzebne łaski dla księdza kardynała w pełnionej posłudze pasterskiej i opiekę Matki Bożej.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu
    o godz.: 12.30 (dla dorosłych), 16.30 (dla dzieci) oraz 18.30 (dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej).

4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się
    po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Trwa zorganizowana przez siostry pasjonistki nieustanna modlitwa różańcowa (Jerycho Różańcowe) w intencjach: o wzrost wiary dla nas, dla naszych bliskich i dla wszystkich naszych rodaków oraz za Jego Świątobliwość Benedykta XVI, Papieża Seniora, i o światło Ducha Świętego dla kardynałów w czasie konklawe.
    Na modlitwie w naszych domach będziemy trwali do 8 marca. Na modlitwę można również przyjść do domu zakonnego sióstr przy ul. Husarii 55/57. Kaplica udostępniona jest w tym czasie do godz. 21.00.
    Swój udział w modlitwie można jeszcze zgłaszać u siostry w zakrystii, a także dzwoniąc do domu zakonnego (numer telefonu: 22 858 87 61).

6. Pragniemy utworzyć w naszej parafii wspólnotę Domowego Kościoła. Dziś, po Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00, państwo Elżbieta i Mirosław Wrotkowie, nasi parafianie, przedstawią program formacyjny dla małżeństw. Spotkanie informacyjne odbędzie się we wtorek, 5 marca, po Mszy św. o godz. 18.00, w Saloniku Wilanowskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką rodzinną i pragnących pogłębić swoją duchowość.

7. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i młodzieży licealnej zostaną przeprowadzone od 18 do 20 marca.
    Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 17 marca, i potrwają do środy, 20 marca.

8. W poprzednią niedzielę zebraliśmy 2889 PLN na pomoc Kościołowi w świecie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Świece Caritas na stół świąteczny można nabyć przed kościołem.
    Pragniemy przypomnieć, że za środki uzyskane ze sprzedaży świec Caritas prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Irenę Materzyńską,
    - śp. Zofię Kaczmarską,
    - śp. Stanisława Trzewika,
    - śp. Barbarę Słojewską.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.